WordPress a subdomény

wordpressPodpora subdomén ve WordPressu se řeší pomocí externího modulu. Existuje jich více, ale jediný Subster Rejunevatio nakonec uměl vše co jsem potřeboval.

Chci vybrané stránky na OSLab.net, jako třeba jako třeba projekt LastRSS, provozovat na samostatných subdoménách a přitom mít pouze jedinou instalaci WordPress, jedinou databázi, jediný administrační login… Subster Rejunevatio umožňuje několik věcí:

  • Vybrané kategorie článků mapovat jako subdomény
  • Vybrané podkategorie mapovat jako podadresáře na subdoméně
  • Vybrané statické stránky mapovat jako subdomény
  • Vybrané statické podstránky mapovat jako podadresáře na subdoméně
  • Statické stránky třídit do kategorií (WP standardně kategorizuje jen články)
  • Vše je nastavitelné a volitelné (nemusí mít tedy subdoménu každá kategorie)

Stále to ale nefungovalo tak, jako o tom všichni na internetu bájili. Statické stránky se nempovaly vůbec, na subdoméně pro kategorii se zobrazovali články ze všech kategorií… Ztrávil jsem asi hodinu procházením zdrojáku a hledáním nějaké chyby. Pak jsem na stránce WordPress Subdomains Plugin objevil informaci, že aby to všechno takto fungovalo, je třeba používat permalinky ve tvaru /%postname%/.

Permalinky jsem upravil a vše fungovalo. Zmíněné hodiny ztrávené nad zdrojákem nelituji – díky ní teď vím, jak se píšou pluginy pro WordPress, což mě dříve nebo později čeká. Stejně ale budu muset napsat autorovi, že jsem z jeho pluginu nadšen, nicméně bych jásal ještě víc, kdyby tak důležitá věc (bez ní to prostě nefungovalo) byla uvedena ve zdrojáku v odstavci „TO INSTALL„.

Líbil se vám článek?

1 komentář u „WordPress a subdomény“

Napsat komentář

Highslide for Wordpress Plugin