🏢 Sdílená kancelář Punspace v Chiang Mai – Thajsko

Dnes jsem potřetí v coworkingu Punspace, konkrétně v těch nových kancelářích v centru Chiang Mai, blízko Tha Phae Gate. Mimochodem tenhle článek píšu odsud.

Před tím…

Nejprve jsem pár dní zkoušel něco dělat z kaváren a restaurací v centru Chiang Mai. To mě sice bavilo, ale v tom horku (35 °C) prostě člověk není schopen pracovat naplno. Také wifi tam nejsou moc spolehlivé. Takže jsem se rozhodl využít coworkingové kanceláře Punspace…

Punspace - kancelářské stoly
Punspace – kancelářské stoly

Klimatizace

Punspace má klimatizovanou kancelář a pracuje se tady mnohem lépe. V Thajsku klimatizované prostory obvykle trpí tím, že jsou strašně vymražené. V Punspace je teplota akorát – odhaduji 22 °C. Je tu klid, skoro až nábožné ticho a vidíte, že se všichni skutečně soustředí na práci.

Můj stůl v Punspace
Můj stůl v Punspace

Stoly

Stolů je tu vícero druhů. Já jsem si vybral klasický kancelářský, protože jsem na to zvyklý. Ale můžete se tu klidně válet na gauči nebo různých křesílkách. Rovněž jsou tu ty speciální stoly pro práci ve stoje, které jsou dnes mezi IT lidmi populární. Dneska je tu tak 15 lidí a vešlo by se sem ještě jednou tolik.

Křesla v coworkingu Punspace
Křesla v coworkingu Punspace

Internet

Připojení je stabilní (nevypadává), surfování po webu je celkem plynulé. SSH připojení na můj server u Web4U funguje, ale už to trochu zadrhává, což ale nebude ani tak rychlostí, jako odezvou. Traceroute ukazuje 14 serverů v cestě, ping (odezva) asi 350 ms.

Rychlost závisí hodně na tom, kde je cílový server. Pokud jde o nějakou velkou internetovou službu (Google, Facebook, DropBox…), která má servery geograficky rozložené, tak je to OK. Pokud se připojujete do ČR, tak je to samozřejmě pomalejší, ale pořád použitelné.

Místo pro neformální meeting - Punspace
Místo pro neformální meeting – Punspace

Ceny

Jednodenní návšteva vás vyjde na 200 B (aktuálně ~156 Kč). Můžete tu být 9-18h. Nebo takhle, můžete tu být i do pozdějších hodin, ale pak už tu není obsluha a lze se dostat pouze ven a nikoliv dovnitř.

Pak jsou delší tarify (týdenní, mesíční, roční), a k těm už dostanete vlastní klíče (kartu) a můžete sem chodit 24h denně. A ta karta vám platí i do té druhé kanceláře Punspace.

Uvažoval jsem o tom týdenním tarifu, ale nakonec to budu kupovat po dnech. Třeba se rozhodnu jet zítra někam na výlet nebo bude ve městě nějaká zajímavá akce, prostě se nechci vázat.

Vybavení

Jinak je tu zdarma kafe (rozpustné), čaj, voda, varná konvice, mikrovlnka. Placené jsou věci z lednice (nealko, pivo…), ale ceny jsou velmi přijatelné. Dole je ještě kavárna, která k tomu patří a tam si můžete dát skutečné kafe, sandwich apod.

Pro dlouhodobější zákazníky jsou tu zamykatelné skříňky. Pokud potřebujete, lze si půjčit širokoúhlý LCD – třeba když děláte grafiku, tak se hodí. Jsou tu asi dva, ale nejsou moc využité. Většina lidí, včetně mě, si vystačí se svým notebookem.

Tady si můžete půjčit monitor - coworking Punspace
Tady si můžete půjčit LCD

Meetingová místnost

Přestože je tu spousta místa na neformální setkání, můžete si pronajmout i samostatnou meetingovou místnost:

Místnost na meetingy v Punspace
Meetingroom Punspace

Toalety

Záchody jsou čisté, na západní úrovni, v koupelně jsou moderní umyvadla a jednoduchý sprchový kout.

Umyvadla v coworkingu Punspace, Chiang Mai
Koupelna v coworkingu Punspace

Závěr

V nejbližších dnech chci vyzkoušet ještě tu první (starší) kancelář, tak potom ještě udělám nějaké srovnání. Po dvou dnech v Punspace musím konstatovat, že se tady pracuje o 100% lépe, než různě po restauracích a kavárnách. Pokud chcete skutečně něco udělat, tak doporučuju.

Líbil se vám článek?

5 komentářů u „🏢 Sdílená kancelář Punspace v Chiang Mai – Thajsko“

  1. Ahoj, mohu se zeptat, jestli jsi objevil jeste nejake lepsi co-working centrum v Thajsku, které by bylo blíže k pláži? 🙂

  2. Ahoj, na jihu na ostrově Ko Lanta je KoHub http://KoHub.org Ten je kousek od pláže.

    Ale na Ko Lantě jsem byl naposled před 10 lety, takže zkušenosti nemám. Na příští nomádské výpravě se tam chystám a pak určitě napíšu článek.

  3. No takový místa sou super na pro práci když cestujete a nebydlite třeba v hotelu který nedisponuje třeba WiFi ale to už je v dnešní době málo takových. By mě zajímalo jestli se dají najít třeba na nějakých webech nějaký takový místa třeba i ve větších městech jako třeba Praha, Brno atd.. Jako sdílené kanceláře pro práci. Díky

  4. Největší katalog coworkingů je NomadList.com. Najdete na něm nejen coworkingy v Praze a Brně, ale po celeém světě.

    V podstatě se dá říct, že coworking, který není na Nomad Listu, jakoby neexistoval 🙂

Napsat komentář

Highslide for Wordpress Plugin