Lighttpd – expirace statických souborů

Pro všechny své weby jsem nedávno dělal rychlostní test pomocí služby Speed Test. Mimo jiné, jsem narazil na problém, že žádný z webů na mém serveru neposílal u statických souborů (obrázky, styly, javascripty) http hlavičku s informací, jak dlouho se má cachovat.

Jak rozchodit multisite funkce ve WordPress 3+

Wordpress multisite (dříve multiuser MU)

Od verze 3 byl WordPress MU, jako samostatný projekt, zrušen, a možnost vyvtářet více blogů na jedné WordPress instalaci byla integrována přímo do hlavní verze WordPress. Po instalaci ale v nastavení nic takového nenajdete. Pojďme si ukázat, jak multisite funkce aktivovat a více blogů zprovoznit.

Filozofie CMS Drupal

DrupalZnám hodně lidí, které Drupal odradil hned v začátku. Dle mého je to proto, že vůbec nepochopili jeho filozofii. Nebo spíš nepochopili, že je vůbec potřeba pochopit, na jakých principech Drupal pracuje, aby ho mohli používat. Pokusím se tyto principy vysvětlit nějak obecně.

Jak vypnout certifikaci programů v mobilech S60

symbian-s60Máte problém s nainstalováním některé aplikace do Vašeho S60 smartphonu? Hlásí vám to chyba certifikátu nebo podoobné věci i když jste přesvědčeni, že je daná aplikace vpořádku? Není nic jednoduššího, než ověřování certifikátu aplikací vypnout.

SEO pro WordPress a trvalé odkazy

wordpressPo instalaci mají články a stránky URL v ošklivém tvaru s atributem /?p=123, což není pro vyhledávače příliš stravitelné a navíc to nevypadá pěkně. V tomto článku si ukážeme, jak ve WordPressu nastavit tvar URL, z hlediska SEO.

CHM dokumentace pro Drupal 6

drupalK nové verzi populárního CMS Drupal 6 vznikla dokumentace pro vývojáře v CHM formátu. Oficiální dokumentace k Drupalu ve formě www stránek Drupal 6 API Reference je totiž velmi nepraktická.

Highslide for Wordpress Plugin