Jak na update WordPress 2.6.x na 2.7

wordpressStručný a jasný návod, jak upgradovat WordPress z verze 2.6.x na 2.7. Na konci roku 2008 vyšel nový WordPress 2.7 Coltrane. Jelikož se postup upgradu z předchozí verze 2.6 trochu liší od zažitého postupu a jelikož jsem již několik webů úspěšně upgradoval, chci se s vámi podělit o postup, který mi, zatím všude, úspěšně fungoval.

1) Záloha databáze

Udělejte si zálohu (SQL dump) celé vaší WordPress databáze (například pomocí PhpMyAdmin, mysqldump apod.). To jen pro případ, že by se něco nepovedlo.

2) Záloha WP složky

Udělejte si zálohu celé vaší složky, kde máte WordPress – a tu budete dále opravdu potřebovat, takže jestli jste kaskadéři a bod 1) jste vynechali, tak bod 2) nevynechávejte 🙂

3) Stáhněte si aktuální verzi WordPress

http://wordpress.org/download/

4) Smažte všechno ve WordPress složce

Jestli jste se na bod 2), přes moje varování, vykašlali, tak máte poslední příležitost :-). A pak normálně uplně všechno, co ve WordPress složce máte, smažte. Nikoho nešetřte.

5) Rozbalte a nahrajte tam nový WordPress

Rozbalte novou verzi WordPress a nahrajte jí do té vyprázdněné složky

6) Obnovení konfigurace

Kdo vynechal bod 2), tak tady končí a může se jít klouzat. Ve WP složce smažte konfigurační soubor wp-config.php a místo něj nakopírujte wp-config.php ze zálohy.

7) Upgrade databáze

Upgradujte strukturu databáze pomocí skriptu wp-admin/update.php (v prohlížeči prostě zadejte http://www.example.com/wp-admin/update.php). Zeptá se to na pár věcí a pokud vše proběhne správně, skončíte na čisté prázdné stránce (zvláštní způsob, jak oznámit, že je vše OK, ale prý je to tak v pořádku).

8) Obnovení původní složky wp-content

Ve WordPress složce smažte složku wp-content a místo ní nahrajte wp-content ze zálohy.

A to je celé. Nyní můžete vyzkoušet váš web, vše by mělo vypadat jako dřív. Pak vyzkoušejte administraci, ta je naopak kompletně předělaná. S pluginama by neměl být problém, co vám chodilo ve WordPress 2.6 by mělo chodit i ve WordPress 2.7. Pokud by byl přece jen nějaký plugin nekompatibilní, byl při upgradu automaticky deaktivován.

Líbil se vám článek?

2 komentáře u „Jak na update WordPress 2.6.x na 2.7“

  1. @vodič: Dá. Smažete adresář, ve kterém máte WordPress nainstalovaný a smažete databázi, kterou používal. Tedy přesně obrácený postup, než když WordPress instalujete 😉

Napsat komentář

Highslide for Wordpress Plugin