Připravuji novou verzi Last RSS

rssLast RSS, pokud ho neznáte, je PHP třída (class) na čtení RSS zdrojů. Napsal jsem jí před dávnými lety, když jsem vytvářel web Kratce.cz a marně jsem hledal RSS parser pro PHP. Žádný jsem nenašel, a tak vzniklo Last RSS, které jsem vzápětí uvolnil jako open-source pod licencí GPL.

Co by mělo nové Last RSS umět

  • Podporu pro CURL – ano je to ostuda, že to dosud neumí, ale v době kdy jsem ho tvořil bylo CURL v plenkách a zdaleka nebylo samozřejmé, že ho na webhostingu budete mít. Dnes je situace jiná a naopak funkce souborového systému mají při vzdáleném přístupu často problém se safe modem.
  • Další tagy – je tam pár tagů, které jsou v RSS hojně využívány (i když třeba ve specifikaci RSS nejsou) a jejichž podporu chci přidat.
  • Vyčištění kódu a doplnění patřičných komentářů, aby se z něho dala automaticky generovat dokuemntace nástroji jako je třeba PHP Doc.
  • ATOM – No, to je otázka. Má Last RSS podporovat i jiné obdobné formáty, jako třeba ATOM? Původně jsem chtěl, aby zůstalo čistě u RSS, ale ATOM je tak velkou alternativou, že jeho podporu opravdu zvažuji. Ale to už bch mohl rovnou přidal taky podporu pro OPML, PAD… a z Last RSS by se stal multifunkční XML parser.

Nápady?

Pokud máte nějaký další nápad, co bystev nové verzi chtěli přidat, budu rád, když mi ho napíšete.

Líbil se vám článek?

3 komentáře u „Připravuji novou verzi Last RSS“

  1. Ahoj, nejde do kódu přidat nějaká funkce, aby se načítali písmenka s háčky a čárky normálně?

  2. @Marek: Můžeš být konkrétnější? LastRSS s diakritikou žádné problémy nemá. Nastavil si kódování v jakém chceš data vracet? Defaultně je UTF-8, pokud na stránce používáš jiné kódování, je potřeba změnit propertu cp.

    Nejlépe bude když mi pošleš kus kódu, kde pracuješ s LastRSS a URL RSS zdroje, který se špatně načítá. Bez konkrétního popisu chyby můžu tak maximálně věštit z koule 🙂

  3. Díky za zajimavý parser, kdy očekáte tedy vydání té nové verze? Co třeba tag pro rss 2.0

Napsat komentář

Highslide for Wordpress Plugin