5 zdrojů obrázků ke stažení zdarma

Obrázky, fotografie a cliparty zdarma

Na webu jsou mraky obrázků ke stažení zdarma, ale vždy to má nějaký háček. Buď jsou to obrázky zdarma jen pro nekomerční účely nebo je za jejich použití požadován zpětný odkaz nebo je tam nějaké jiné omezení.

Osobně znám pouze 5 zdrojů, které skutečně nabízí obrázky ke stažení zdarma pro jakékoliv použití. Většina těchto obrázků je volně ke stažení, protože je jejich autoři k tomuto účelu uvolnili a nebo jejich copyright již vypršel.

Clker.com
Rozsáhlý archiv volně šiřitelných clipartů. Cliparty jsou dobře kategorizované a lze je vyhledávat i fulltextově. Každý clipart je k dispozici ve vektorových formátech SVG, ODG (Open Office Draw) a ve třech rozlišeních jako PNG. Všechny cliparty jsou volně ke stažení jako public domain.

OpenClipart.org
Další archiv clipartů, kde je vše ke stažení jako Public Domain (pokud není výslovně uvedeno jinak).

PdPhoto.org
Tisíce volně dostupných fotografií. Kromě několika výjimek, které jsou označeny copyrightem, jsou všechny fotografie volně ke stažení jako public domain.

Wikimedia Commons – Multimediální databáze obsahující přes 6 milionů položek volně šiřitelného multimediálního obsahu (fotografie, obrázky, zvuky a videa). U každého souboru je uvedena konkrétní licence a podmínky, za jakých ho lze použít. Velké množství obsahu je public domain.

Multimediální archív NASA – Málokdo ví, že veškeré multimediální materiály NASA, například fotografie planet či jiných vesmírných těles, ale i audio záznamy, video záběry nebo dokonce 3D modely vesmírných těles, nepodléhají copyrightu (viz Using NASA Imagery and Linking to NASA Web Sites).

Líbil se vám článek?

6 komentářů u „5 zdrojů obrázků ke stažení zdarma“

  1. Ještě bych doplnil fotobanku 123rf.com, kde jsou nové fotografie po určitou dobu ke stažení zdarma a to v rozlišení 400 x 300px, což jako ilustrace pro článek na blogu jistě postačí.

Napsat komentář

Highslide for Wordpress Plugin