🥤 Jak chutná MANA drink? Recenze a zkušenosti

MANA je nutriční drink, který obsahuje veškerou výživu, kterou lidské tělo potřebuje k životu. Tedy všechny vitamíny, minerály, proteiny, sacharidy, lipidy… Vyrábí se buď jako MANA prášek nebo jako hotový instantní MANA drink.

Moje MANA není jen potravinový doplněk. Tato tekutá strava si klade si za cíl zcela nebo částečně nahradit jídlo. Za celým produktem stojí česká firma Heaven Labs, kterou založil autor nápadu, Jakub Krejčík. Ten přiznává, že se částečně inspiroval podobným americkým produktem Soylent.

Složení

MANA neobsahuje žádné alergeny, neobsahuje laktózu, ani žádné složky živočišného původu. Proto je vhodná pro každého, včetně vegetariánů, veganů a alergiků všeho druhu. Podrobné složení najdete na stránkách MojeMANA.cz.

Kde koupit nápoj MANA?

MANA prášek

Prášková forma je dodávána v papírových krabicích. V jedné krabici je sáčků, z jednoho sáčku vyrobíte cca 5 jídel. Z jedné krabice tedy 35 jídel, a jedno jídlo vás vyjde na ~40 Kč. Pokud si k první objednávce přidáte tzv. Starter Kit, dostanete ještě shaker na přípravu a kovovou odměrku.

MANA prášek MARK 5
MANA Prášek – MARK 5

Dříve se ke každému balení prášku přidávala lahvička s olejem, protože některé složky nešlo vyrobit v práškové formě. Od verze MARK 5 je již vše součástí prášku.

MANA drink

Instantní nápoj MANA je balený v 330 ml nápojových kartonech. Jedno balení pokryje 20% denní potřeby člověka. Je to tedy spíš na snídani nebo svačinu. K obědu byste potřebovali spíš 2 balení.

MANA drink MARK 4
MANA Drink – MARK 4

Značení verzí receptury – Mark 3, 4, 5

MANA se stále vyvíjí, receptura se vylepšuje, a proto je potřeba nějak od sebe odlišit jednotlivé verze receptu. V době psaní článku (březen 2019) je aktuální verze Mark 5.

Když vzniká nová verze, nejprve se upgraduje recept pro práškovou variantu, a až následně MANA Drink. Může tedy nastat situace, kdy prášek je již k dispozici jako Mark 5, ale drink stále Mark 4.

Jak šel vývoj jednotlivých verzí?

 • MARK – první oficiální verze (zatím pouze prášková)
 • MARK 1 – Neutrální chuť, úprava emulgačních schopností, krémová textura a redukce obalů
 • MARK 2 – Bez produktů ze zvířat. Sladkovodní a mořská řasa. Zveřejněny laboratorní analýzy.
 • MARK 3 – Úprava textury a nové suroviny. První verze vyráběna i jako nápoj.
 • MARK 4 – Zvýšení obsahu vitamínů a minerálních látek.
 • MARK 5 – Integrace olejové složky do prášku.

Jak MANA chutná?

Abych byl upřimný, není to žádný zázrak. Chutná podobně, jako všechny instantní nutriční drinky, tedy nic moc 🙂 Možná jsem měl přehnané očekávání, protože tvůrci mluvili o lahodné chuti. Na druhou stranu, chuť není to, proč MANu používám. Jeden kolega to vystihl slovy: „To není jídlo, ale palivo„. Pokud k tomu takto přistupuji, tak ta chuť není až tak důležitá.

Když porovnám drink a prášek z pohledu chuti, tak drink chutná o něco lépe. MANA prášek si můžete, při přípravě, snadno dochutit. Třeba není špatné do něj dát borůvky a rozmixovat v mixéru.

Příchutě

MANA drink se dochucuje hůř, ale zase je tu novinka: Od MARK 5 se vyrábí ve 4 chutích (základní chuť + 3 příchutě):

 • Origin – původní neutrální chuť
 • Sunlight – chuť „prosluněná tropickým létem“
 • Love – jahoda s malinou
 • Dream – kakaová příchuť
Příchutě drinku MANA
MANA Drink – různé příchutě

Jak MANU používám

Úplně nahradit jídlo bych MANou asi nemohl. Ale občas si dám MANU místo snídaně. Když spěchám, a jsem rád, že stihnu kafe, tak abych přece jen něco snídal, kopnu do sebe MANA drink. A používám spíš ten drink, než práškovou, zejména proto, že ve spěchu nemám čas rozmíchávat prášek.

Líbil se vám článek?

10 komentářů u „🥤 Jak chutná MANA drink? Recenze a zkušenosti“

 1. na nejake pravidelne stravovani to opravdu neni, furt to chutna dost umele. zkousel jsem ale radsi si dam poradnou snidani / obed…

 2. Já osobně musím říct, že s manou jsem nebyla moc spokojená.. docela se pohybuji v tomto oboru a o „náhražky“ stravy se dost zajímám. Složení neni až tak špatné, ale za mě je to hrozně předražené a jak se píše v článku, tak prostě lahodnou chutí se to nazvat nedá.. Já používám tyto koktejly většinou jako náhražku oběda v práci abych neztrácela hodinu obědem a musí to být něco co zvládnu pít každý den.. Teď jsem si oblíbila tento koktejl https://www.proslim.cz/hubnuti/proteinovy-koktejl/ který mi tedy chuťové naprosto vyhovuje.

 3. Chuťově jsem nic hnusnější než MANA neochutnala! Je to horší než mýdlová voda, vrací se to zpátky, nelze polknout. Štítek neobsahuje plnohodnotné informace. Výrobce je agresivní ke každému, kdo se odváží jeho „dítě“ kritizovat. Praktiky prodejců jsou neprofesionální, reklamace vlastně neexistuje. Nedoporučuji!

 4. Užívá a a objednává můj syn… zkusila jsem s mlékem a jsem překvapená strašně mi to chutná….

 5. vypil jsem na lačno, dostal srajdu a pak hlad, dal jsem si pak půlku gril. kuřete a bylo. snídaně se pěkne prodražila. Chut hrozná.

 6. Musím říct, že nic hnusnějšího jsem v životě nepil/nejedl. Zdravému a normálnímu člověku to snad nemůže chutnat !
  Opravdu hnus všech hnusů, dal jsem ochutnat celé rodině (měl jsem práškové verze, všechny příchutě) a všichni skoro zvraceli… Velký palec dolů za tuhle hnusně předraženou věc.

 7. Teda lidi Vy jste camprdlíci. Chuťově znám horší nápoje. Chuť dobrá.

 8. Mana? za mě opravdový hnus , co se chutě týká , mám jak základní verzi prášku , tak i meruňkovou příchuť a ani jedno se pít pomalu nedá , nevím , kde výrobce vzal ,že se jedná o lahodnou příchuť!!! nedá se vypít ani 100 ml , aby člověka nenatáhlo, ale složení se dobré a asi to dokáže nahradit plnohodnotné jídlo

Napsat komentář

Highslide for Wordpress Plugin