Google Docs nyní umožňuje nahrávat jakýkoliv typ souborů

Google DocsDo teď umožňovaly Google Docs ukládat pouze kancelářské dokumenty MS Office, Open Office a formát PDF. Navíc se při uploadu konvertovaly do interního formátu Google Docs. To se nyní zásadně mění. Diskový prostor, který u Googlu máte, můžete použít na jakýkoliv typ souborů. U těch dříve podporovaných formátů si navíc můžete vždy zvolit, jestli se má převádět na interní Google Docs formát nebo zůstat přesně v tom formátu, jak jste ho nahráli.
Pro Google Docs vám Google dává zdarma prostor 1 GB. To není příliš mnoho, když pro e-maily dává 7 GB a když navíc uvážíme, že třeba Ubuntu One dává 2 GB, Live Mesh 5 GB a u Dropboxu můžete dostat dokonce 10,25 GB zdarma (když víte jak 🙂 ).

V těch službách zdarma tedy Google úplně nevítězí. Včem je ale rozhodně nejvýhodnější, jsou právě ty služby placené, kde má ceny opravdu lidové. Zatímco u DropBoxu je nejlevnější placený tarif 50 GB za 10 USD/měsíc, což je dle mého přemrštěná cena, u Googlu můžete mít 20 GB za pouhých 5 dolarů ročně. Tedy za necelých 100 Kč/rok!

Ty dokoupené gigabyty jsou navíc společné pro Gmail, Picasa Web Albums a Google Docs. Prostě u které služby překročíte kapacitu, kterou máte zdarma, ta začne ukrajovat z těch placených gigabytů.

Škoda jen, že pro Google neexistuje nějaký klient, který by byl schopen ten diskový prostor synchronizovat s vaším diskem, jako to umí třeba zmíněná služba DropBox. Existuje několik produktů třetích stran, které to umožňují, ale žádný z nich mě nenadchnul tak, abych ho začal používat. G-drive se tedy ještě nekoná.

Pro vysvětlenou Gdrive, nebo-li Google Disk, je služba, o které toho bylo již hodně napsáno, ale Google ve skutečnosti nikdy neoznámil, že by něco takového plánoval, natož vyvíjel. Zkrátka je to služba, kterou si blogeři vysnili, jako že by bylo pěkné, kdyby existovala. Současné Google Docs se tomu začínají blížit.

Líbil se vám článek?

1 komentář u „Google Docs nyní umožňuje nahrávat jakýkoliv typ souborů“

Napsat komentář

Highslide for Wordpress Plugin