Brutální pád cen HTC Desire Z

HTC Desire Z (též Vision nebo G2) je po všech stránkách nejlepší telefon s OS Android, který má klávesnici. Ale i když počítáme i ty bez klávesnice, tak stále patří mezi špičku. Ještě před pár měsíci byla jeho cena tak 10.000 – 12.000 Kč. Dnes je cena poloviční.

Aktuální cena HTC Desire Z v českých e-shopech:

(Zdroj: Heureka.cz, )

Graf ceny produktu HTC Desire Z poskytuje server Heureka.cz

A co HTC WildFire / HTC WildFire S

Co je ale zajímavé, že levnějších modelů, HTC WildFire (tzv. „Desire pro chudé“) a HTC WildFire S, se toto slevnění netýká. HTC WildFire stával vždy cca polovinu toho, co Desire. Kdo by si ho ale dnes koupil, když může mít Desire Z za téměř stejnou cenu?

A přece se možná žádné slevňování WildFire telefonů konat nebude a přesto budou uživatelé ochotni zaplatit stejnou cenu za poloviční výkon. Proč? Protože někdo chce prostě jen chytrý telefon a ne „kapesní televizi“. Někdo zkrátka platí za výkon a někdo za menší rozměr a váhu.

Líbil se vám článek?

4 komentáře u „Brutální pád cen HTC Desire Z“

  1. A nebo jsou problémy s mechanismem klávesnice, jak jsem zaznamenal v zahraničních diskusích a tak se ho prodejci rychle zbavují…

  2. No to je Davide logika jako prase – očekávají mračna reklamací, tak to zlevní na polovinu. Proč? Aby na tom méně vydělali, a po tom, co to všichni vyreklamujou aby byli s výdělkem co nejblíže k mínusu?

  3. Tento telefon mají tři moji známí a žádný problém či reklamaci zatím nehlásili, telefon HTC zlevnilo, protože se prakticky neprodával – nejedná se o moc hezký telefon, je těžký…

    Stejně tak nedávno klesly ceny i u HTC Evo 3d

Napsat komentář

Highslide for Wordpress Plugin