Anonymní registrace .cz domén

Anonymní registrace doménHledal jsem způsob, jak anonymně zaregisrovat .cz doménu. Anonymně myslím tak, že v whois záznamech nebude figurovat moje jméno, adresa, e-mail nebo cokoliv jiného, podle čeho by se dalo poznat, že jsem majitelem domény. U zahraničních registrátorů domén už je toto standardně nabízená služba. V případě domény .cz to moc registrátorů nenabízí.

Anonymní registrace domén v praxi

V praxi to funguje tak, že v whois je jako majitel domény uveden váš registrátor. Mezi vámi a registrátorem je potom smlouva, která registrátora domény zavazuje k mlčenlivosti ohledně toho, kdo je skutečným vlastníkem domény. Dále vám smlouva zaručuje, že přestože je jako majitel uveden registrátor, skutečným majitelem, který může s doménou disponovat, jste vy. A až přijde čas, a vy se rozhodnete vystoupit z anonymity nebo doménu prodat, převede ji opět na vás.

Proč chránit whois záznamy?

 • Whois záznamy jsou často terčem pozornosti spammbotů, kteří zde hledají e-mailové adresy
 • V whois záznamech hledají různí otravové, kteří vám pak budou volat a posílat nesmyslné nabídky (zejména prodejci placených záznamů katalogových webů jsou v tomto mistři)
 • Doménoví spekulanti si pomocí whois agregátorů zjišťují jaké další domény vlastníte.
 • … a kdyby nic jiného, tak zkrátka proto, že nikomu nic není do toho, jaké domény vlastníte 🙂

Kdo u nás anonymní registrace domén poskytuje?

Nakonec jsem si pro svůj účel vybral MediaWeb. Spíš mi ale není jasné, proč tuto službu zatím nenabízí velcí doménoví hráči jako Web4U, Active24, Ignum apod.

Líbil se vám článek?

19 komentářů u „Anonymní registrace .cz domén“

 1. A je nějaký problém si regnout doménu na ignumu pod falešným jménem na anonymní mail?

 2. Doména je v podstatě normální věc, jako když máš např. pevnou linku. Taky je číslo uvedeno v tel. seznamu a kdokoliv ho může procházet a vidí tvoji adresu a jméno. Nebo když si koupíš dům, to je stejný. Na internetu si koupíš doménu kde se stále vracíš jako do domu. Data ve whois je tedy normální veřejný udaj nevidím duvody aby byla anonymita 🙂

 3. Milan :

  …nevidím duvody aby byla anonymita

  Tak si znovu přečti odstavec Proč chránit whois záznamy? 🙂

 4. @Varlog: Přesně tak, v žádném případě neoporučuji registrovat doménu na fiktivní jméno.

  Prosím a jak tedy registrátoři domén ověřují skutečnou identitu žadatelů? Autorovi článku díky,trochu mi pomohl při hledání.

 5. nabízí to Web4U, Active24, Ignum apod. alespoň pro domény .net, atp.?

  Díky za odpověď.

 6. Zatím to řeším fiktivní adresou a e-mailem vytovřeným jen na spam. Jméno a veškeré ostatní údaje jsou pravdivé.

 7. Ono mnohem lepší je si skrýt poštovní adresu, to taky jde, sice člověk musí mít ověřené MojeID, ale je to nejlevnější a nejspolehlivější způsob. U domény se pak zobrazuje pouze jméno, adresa je skrytá. Takhle to dělám já…

 8. @Martin: A smím vědět, kteří registrátoři takovou možnost nabízí?

 9. Svého času (asi 2 roky zpět), když jsem měl hosting u station.cz, tak jsem měl skryté záznamy u CZ domény automaticky. Naptali se mě na to a ani jsem nic nepřiplácel. Ovšem nevím jak je to teď.

 10. Dle tech. podpory na exohosting.cz anonymizace pro domény COM i CZ je možná, osobně zatím nevyzkoušeno.

 11. Ja mam registrovanou domenu na xhostingu a myslite ze jde predelat uz registovana domena na anonymni

 12. Vůbec nechápu proč tak zarytě CZ.NIC trvá na zveřejňování osobních údajů ve WHOIS u .cz domén. Každý by měl mít právo na anonymitu a nezveřejňování jeho osobních údajů pokud to uzná za vhodné. Nejde o skrývání majitelé domény před policií, soudy atp., protože ti mají právo si údaje o něm vyžádat. Jde hlavně o ochranu majitelů domén před těmi kteří by je chtěli nějak obtěžovat, pomlouvat, zesměšňovat, vydírat atp.. Je rozdíl jestli to někdo dělá vůči anonymní a neznámé osobě a nebo někoho konkrétního na základě jeho osobních údajů získaných z WHOIS. Je dost takových nemravných lidí kteří by rádi někoho veřejně zesměšnili a právě CZ.NIC jim v tom výrazně napomáhá. K čemu je dobrý zákon na ochranu osobních údajů když se v internetu stejně zveřejňuje mnohé osobní údaje různých lidí (WHOIS, registr živnosti atp.) v mnoha případech proti jejích vůli? Každý by měl mít právo na svoje soukromí a ochranu údajů o sobě které považuje za citlivé. To ale bohužel žádný zákon do detailu neřeší. V CZ.NIC by se mohli zamyslet nad tím proč některé firmy umožňují anonymizaci domén a obcházení toho co oni bezcharakterně odmítají.

 13. Žádné anonymní whois údaje vás neochrání pokud registrujete v rámci EU nedej bože v ČR 😉

Napsat komentář

Highslide for Wordpress Plugin