13 míst kde zdarma publikovat PR články

Uvádíte novou službu nebo produkt? PR článek je dobrý způsob, jak o ní dát bez větších nákladů vědět a získat navíc relevantní zpětné odkazy. Všechny uvedené weby zveřejňují PR články zdarma, ale každý má pro zveřejnění článku svá pravidla a svůj styl, do kterého článek musí zapadnout.

Doporučuji se vyhnout vícenásobnému publikování článků stejného obsahu. Jednak je to v rozporu z informační etikou a jednak je to někdě výslovně zakázáno. PR článek není tisková zpráva. Hranice mezi tím je sice tenká, ale PR článek je stále článek a je tedy určen pro čtenáře. Tisková zpráva je určena novinářům jako podklad pro psaní článku.

Místa pro publikování PR článků:

PR články.cz – napište si vlastní PR článek, získáte tak až 4 relevantní zpětné odkazy. Přidání PR článku je naprosto zdarma, články se schvalují jednou týdně.

PR článek.cz – napište si PR článek s odkazem na Váš web zdarma. Schválené články jsou zpravidla publikovány do 2 týdnů. Články nesmí být příliš krátké (10 vět a 2 odstavce nepovažují za článek) a doporučují, abyste identický článek nepublikovali jinde.

Promo-články.cz – zveřejnění promo článku zdarma, může obsahovat 3 odkazy. Články jsou schvalovány většinou každý den. Pokud se článek na serveru neobjeví do týdne, tak nebyl schválen.

Kvalitní.cz – bezplatné umístění PR článku při splnění přísných a ne zcela jednoznačně daných kriterií. Placenou variantu, kde kriteria zřejmě nebudou tak přísná, mají v přípravě.

Volné články.cz – tento web není zaměřen přímo na PR články, ale na volně šiřitelné články. K publikování PR článků se ale dá, za určitých podmínek, rovněž využít. Je třeba se zaregistrovat a pak si to v jejich administraci (WordPress) publikovat.

StaloSeMi.cz – dobrý příběh dokáže čtenáře vtáhnout a řekne mnohem víc než suché sdělení nebo reklama. StaloSeMi.cz vám nabízí možnost zdarma příležitost přitáhnout pozornost k vašim stránkám nebo firmě. Stačí napsat příběh z vašeho podnikání.

CoTěZajímá.cz – můžete zdarma publikovat článek na téměř libovolné téma s možností přidat až 3 odkazy.

Články.mots.cz – PR článek je zdarma, musí být však unikátní (nesmí být publikován jinde). Dále musí být psán spisovnou češtinou, s diakritikou a mít minimálně 1.000 znaků.

Tip Blog – PR článek zdarma, můžete využít Texy syntaxi. Text by měl obsahovat minimálně 300 znaků a maximálně 3 externí odkazy.

PR články.ic.cz – přidání PR článku zdarma, max. 2 dokazy.

In-Katalog.cz – primárně jde o katalog stránek, ale má i sekci pro PR články, které je možné zdarma přidávat. Schválení trvá 1-5 dní, můžete přidat až 3 odkazy a psát Texy syntaxí.

Praktické-Rady.cz – kromě svého hlavního zaměření (microsites na subdoménách) přinaší i PR články na kvalitní weby, které jsou ručně kontrolovány a schvalovány. Vyžadují zpětný odkaz na propagovaném webu.

StartXarea.cz – umožňuje zdarma vložit PR článek, neuvádí žádné podrobnosti nebo omezení.

Líbil se vám článek?

66 komentářů u „13 míst kde zdarma publikovat PR články“

 1. Dobrý den, přidávám zde můj nový PR katalog – PRtip.cz

  http://www.prtip.cz/

  – Po přidání se PR článek objeví ihned na webu
  – WordPress
  – Přidání a Registrace zdarma
  – WYSIWYG editor
  – Libovolné meta tagy
  – Maximálně 5 odkazů ke každému článku
  – Dobrá prolinkovanost
  – Po přidání je odesílana sitemap na google

 2. Zdravím,
  môžete pridávať české alebo slovenské PR články aj na nový PR web:

  http://www.pr-clanky.blogspot.com

  Bez registrácie, formulárom, možnosť pridať obrázok, schválené PR články sú publikované do niekoľkých hodín. Len PR články odkazujúce na užitočné webové stránky. Na webe je RSS, email newsletter s novými PR článkami a vyhľadávanie bez reklamy priamo v obsahu webstránok ktoré majú v PR článkoch link.

 3. @Rodic
  To je predsa len dobre, ak na OkoWebu cz upravujú PR články – aspoň nebudú natoľko duplicitné s článkami zverejnenými na iných PR weboch. Keď už zverejňujú PR články zdarma majú právo aspoň na redakčnú úpravu textu článku.

  Každý PR web by možno mal články upravovať aj vo vlastnom záujme pre zvýšenie kvality PR článkov a väčší SEO efekt.

 4. Dobrý den dovoluji si přidat odkaz na nový web pro publikování Vašich PR článků http://ollo.cz/. Přeji hodně úspěchů a těším se na spolupráci.

 5. Přidám i svůj web, kam můžete zdarma přidávat své PR články – PíšuRád.cz.
  Doba schválení článku max 2 až 3 dny. Možnost umístění článku do Premium pozice za drobný poplatek.

 6. Vložte zdarma vlastní PR článek a publikujte Vaše produkty a služby na našich stránkách zdarma!

 7. to Martin: Občas se divím co se nabízí za pr weby, umístění za peníze. S kvalitou to nemá opravdu zhola nic společného. V takových případech bych byl opatrný.

 8. Neexistuje. Osobně bych na žádném z výše uvedených PR webů neutratil ani korunu, protože to tu hodnotu prostě nemá.

  Jediná služba, přes kterou má smysl publikovat placené PR, je Protext (provozuje ČTK). Není to levné, ale má to efekt. Výše uvedené weby žádný efekt nemají.

Komentáře nejsou povoleny.

Highslide for Wordpress Plugin