Připravuji novou verzi Last RSS

0
(0)

rssLast RSS, pokud ho neznáte, je PHP třída (class) na čtení RSS zdrojů. Napsal jsem jí před dávnými lety, když jsem vytvářel web Kratce.cz a marně jsem hledal RSS parser pro PHP. Žádný jsem nenašel, a tak vzniklo Last RSS, které jsem vzápětí uvolnil jako open-source pod licencí GPL.

Co by mělo nové Last RSS umět

  • Podporu pro CURL – ano je to ostuda, že to dosud neumí, ale v době kdy jsem ho tvořil bylo CURL v plenkách a zdaleka nebylo samozřejmé, že ho na webhostingu budete mít. Dnes je situace jiná a naopak funkce souborového systému mají při vzdáleném přístupu často problém se safe modem.
  • Další tagy – je tam pár tagů, které jsou v RSS hojně využívány (i když třeba ve specifikaci RSS nejsou) a jejichž podporu chci přidat.
  • Vyčištění kódu a doplnění patřičných komentářů, aby se z něho dala automaticky generovat dokuemntace nástroji jako je třeba PHP Doc.
  • ATOM – No, to je otázka. Má Last RSS podporovat i jiné obdobné formáty, jako třeba ATOM? Původně jsem chtěl, aby zůstalo čistě u RSS, ale ATOM je tak velkou alternativou, že jeho podporu opravdu zvažuji. Ale to už bch mohl rovnou přidal taky podporu pro OPML, PAD… a z Last RSS by se stal multifunkční XML parser.

Nápady?

Pokud máte nějaký další nápad, co bystev nové verzi chtěli přidat, budu rád, když mi ho napíšete.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

3 komentáře u „Připravuji novou verzi Last RSS“

  1. Ahoj, nejde do kódu přidat nějaká funkce, aby se načítali písmenka s háčky a čárky normálně?

  2. @Marek: Můžeš být konkrétnější? LastRSS s diakritikou žádné problémy nemá. Nastavil si kódování v jakém chceš data vracet? Defaultně je UTF-8, pokud na stránce používáš jiné kódování, je potřeba změnit propertu cp.

    Nejlépe bude když mi pošleš kus kódu, kde pracuješ s LastRSS a URL RSS zdroje, který se špatně načítá. Bez konkrétního popisu chyby můžu tak maximálně věštit z koule 🙂

  3. Díky za zajimavý parser, kdy očekáte tedy vydání té nové verze? Co třeba tag pro rss 2.0

Napsat komentář

Highslide for Wordpress Plugin