💰 Zonky půjčka: Čím se řídí investoři, když vám dávají půjčku na Zonky

Chcete si půjčit na Zonky? Přináším vám několik tipů, které zvýší šanci, že vám investoři na Zonky půjčí. Do Zonky jsem jako investor vstoupil před 2 lety. Za tu dobu jsem si uvědomil, jaký typ půjček mě zajímá, a jaké spíš ignoruji.

Každý investor může mít trochu jinou strategii, od které se odvíjí typ půjček, do kterých investuje. Takže nemohu mluvit za všechny. Nicméně jsou určité typy půjček, po kterých se jen zapráší – jsou zainvestované v řádu minut. Naopak jsou půjčky které tam visí několik dní a jsou zainvestované sotva z poloviny. Takže, co investory zajímá a co naopak odrazuje?

Dobrý rating vám může paradoxně uškodit

Investoři chtějí vydělat. Ať se vám to líbí nebo ne, hlavním důvodem, proč vám investoři na Zonky půjčují, je zhodnocení jejich peněz. Někteří investoři jsou ochotni podstoupit větší riziko, a investují i do těch nejhorších ratingů. Někteří jsou opatrnější a investují do těch středních rizik, ale obecně platí:

dobrý rating = menší úrok = menší zájem investorů

Dobrý rating je dobrý pro toho, kdo si půjčuje, pro investora moc ne.

Investoři preferují vyšší úrok

Pokud máte rating opravdu dobrý, máte příliš nízký úrok na to, aby vám někdo chtěl půjčit. Dá se říct, že pokud máte úrok menší než 5%, tak jste pro většinu investorů nezajímaví, a možná vaše půjčka nebude ve stanoveném čase zainvestovaná vůbec. Zonky to pak někdy řeší doinvestováním z vlastních prostředků.

Délka splácení

Čím kratší, tím větší šance, že vám někdo půjčí. Všichni investoři preferují krátkodobější půjčky. Tady asi žádné výjimky nejsou. Já mám takové osobní maximum 36 měsíců (3 roky), ale pokud mám na výběr, tak ještě kratší.

Příběh není až tak důležitý

Nechci vás zklamat, ale příběh není až tak důležitý, jak o vypadá. Investoři se řídí spíše čísly a fakty. Pokud příběhy vůbec čtou, tak spíš pro zajímavost. Často jsou bez problémů zainvestované i půjčky, které žádný příběh neobsahují!

Ověření v registrech a ověřený příjem

Ano toto jsou docela zásadní informace. Pokud člověk není ověřen v bankovním a nebankovním registru, nebo nemá ověřený příjem, tak to celé zavání nějakým problémem.

Pojištění

Nějaký čas nabízí Zonky možnost pojištění schopnosti splácet půjčku, tzv. Zonkyho záchranná vesta. U lepších ratingů to tolik neřeším, ale u těch rizikovějších (úrok >10%), mě pojištění často přesvědčí, abych investoval, přestože se mi něco nezdá.

Jak se rozhoduji

Dělám to tak, že rychle zkouknu úrok a dobu splácení, to je pro mě nejdůležitější. Dále zkouknu zda je půjčka pojištěná, jestli je dotyčný ověřený v registrech, jestli má ověřený příjem a jestli jde o zaměstnance/podnikatele/důchodce… a pak se rozhodnu během vteřiny. Kdybych totiž četl příběh, tak mi investici mezi tím někdo vyfoukne. Takže ho čtu jen u těch méně zajímavých půjček. Jedině tam se mi stane, že mě příběh přesvědčí investovat i do jinak nevýhodné půjčky.

Hlavní výhody půjčky na Zonky

Na závěr pár důvodů, proč jsou půjčky na Zonky výhodnější, než klasický bankovní úvěr:

  • úrok již od 2,99 % (průměrný úrok je 7 % a je to méně než u banky)
  • vše lze vyřídit online
  • peníze může mít uživatel do pár minut na účtu
  • žádné skryté poplatky (pouze jednorázový poplatek 2 % z výše půjčky)
  • možnost kdykoliv půjčku předčasně a zdarma splatit
  • půjčit si lze 20 000 – 750 000 Kč
  • půjčit si můžete na cokoliv (nejčastěji si lidé půjčují na refinancování, pořízení auta a vybavení/rekonstrukci domácností)
Líbil se vám článek?

2 komentáře u „💰 Zonky půjčka: Čím se řídí investoři, když vám dávají půjčku na Zonky“

  1. A záleží vůbec na tom, jestli investoři do půjčky peníze vloží nebo ne? Když stejně vše je předem zafinancováno a na co se nesloží drobní investoři to zatáhne institucionální investor?

  2. No to je otázka. Momentálně na tom až tak nezáleží. Ale myslím, že není cílem Zonky to doinvestovávat dlouhodobě. Takž e situace může změnit a záležet na tom bude.

Napsat komentář

Highslide for Wordpress Plugin