Jaký byl Google Developer Day 2009

Google Developer Day 2009

V pátek proběhla v Praze v Kongresovém centru konference Google Developer Day 2009. Účast byla hojná, 800 lidí a 20 přednášejících.

Program nabitý, ale pokud mám vypíchnout, co mě na konferenci opravdu zaujalo, tak to bylo následující:

  • Přednáška Jardy Bengla o novinkách v Google Geo (Google Maps, Geocoding, Streetview, GeoLocation) a možnostech integrace do vlastních aplikací. Zejména oceňuji množství i rozmanitost praktických ukázek.
  • Přednáška Peter Kukola – moc zajímavé ohlédnutí se do historie cloud computingu a virtualizace.
  • Výkladní skříň GUG.cz – kdo chtěl, měl možnost v 5 minutách představit nějaký vlastní projekt, ve kterém využil Google technologie. Zájemců bylo víc, než se čekalo, takže se na všechny nedostalo. Ale Dan Franc z GUG.cz slíbil, že na nějaké akci v blízké době opět podobný elevator pitch uspořádají.

Zajímavým zpestřením byla bojová hra lovci QR kódů, které se nakonec docela zvrhla :-). Pokud jste některou přednášku nestihli nebo jste se GDD dokonce vůbec nezúčastnili, tak Google slibuje, že prezentace a videa z některých přednášek budou k dispozici na oficiálním webu Google Developer Day 2009 – já tam zatím teda nic nevidím. Zatím si můžete prohlédnout fotografie zachycující atmosféru na GDD 2009.

Líbil se vám článek?

Napsat komentář

Highslide for Wordpress Plugin