🌴 Jedu na 3 týdny nomádit do Thajska

Když jsem byl r. 2004 poprvé v Thajsku, už tenkrát mě napadlo, že kdybych měl nějaké projekty, které by šly dělat na dálku po Internetu, tak by si tady člověk mohl velmi slušně žít. V podstatě nezávisle jsem dospěl ke konceptu, který později dostal název nomádská dovolená. A letos to chci vyzkoušet v praxi a na 3 týdny se stát digitálním nomádem.

P1030652_small

Začít chci v Chiang Mai, kde bych chtěl pobýt tak 10 dní. Kancelář si pronajmu v coworkingu Punspace, který teď mimochodem otevřel v Chiang Mai druhou pobočku. Vyzkoušet chci obě. Pravděpodobně si zaplatím ten Week Pass za ฿1,499.

Nebudu samozřejmě jenom pracovat. Chtěl bych podniknout 2-3 denní trek za horskými kmeny a možná něco úplně jiného. Na ty itineráře moc nejsem a nejlepší zážitky byly vždycky ty neplánované. Možná nakonec zůstanu na severu déle, možná pojedu někam na jih.

Druhý coworking, který mě hodně zaujal je KoHub na ostrově Ko Lanta. Na těch dlouhých trasách (Bangkoku – Chiang Mai, Bangkok – jih) se asi budu přesouvat letadlem. Dříve jsem jezdil vlakem, ale přece jenom je to docela ztráta času a letecká doprava v jihovýchodní Asii není drahá. „A nebojíš se…“ – né, skutečně se nebojím lítat s Air Asia ;-).

Proč zrovna Chiang Mai?

Asi čekáte, že řeknu, že je to hlavní město digitálních nomádů nebo že jsou na něj dobré reference (viz letošní NET sraz Thajsko 2015. Ve skutečnosti je to proto, že jsem v Chiang Mai již několikrát byl a líbilo se mi tam. To, že těší velké oblibě nomádů a že má pro ten účel dobrou infrastrukturu, je spíš takový bonus navíc.

Přestože jde o mojí první nomádskou cestu, mám proti jiným začínajícím nomádům dvě zásadní výhody:

1) Nemusím řešit komunikaci se zákazníky

To je docela zásadní věc. Hodně začínajících nomádů má obavu z toho, jak budou komunikovat se zákazníky (roaming, časový posun, špatná konektivita) a jestli to zákazníkům vůbec sdělit, nebo předstírat, že jsou normálně doma. Tyhle starosti mi odpadají, protože nedělám zakázky. Pracuji výhradně na vlastních projektech.

2) Thajsko i Chiang Mai celkem dobře znám

Do Thajska jezdím přes 10 let a v Chiang Mai jsem byl několikrát. Nejedu tedy do neznáma a mám jasnou představu, co přesně budu dělat, až tam dorazím. Nemusím přemýšlet co si vzít s sebou, kde se ubytovat, na co se očkovat, čeho se vyvarovat, jak se nenechat napálit…

Každopádně budu v Thajsku 13.3. – 5.4.2015, takže pokud tam někdo budete, a chtěli byste zajít na pivo nebo něco podniknout, tak se ozvěte: [email protected]

Líbil se vám článek?

4 komentáře u „🌴 Jedu na 3 týdny nomádit do Thajska“

 1. Tak hodně štěstí.
  Já se právě z pláže vrátil 🙂

  Co si myslíš o Phuketu? Ten je z Prahy asi tak dopravně nejdostupnější… pokud jsi tam byl, jaké je to tam na práci a jaké na dovolenou?

 2. Ahoj Michale,

  Na Phuketu jsem byl jen jednou a to asi 2 dny, takže ho moc neznám. Ale upřímně mě moc nezaujal. Je tam hodně turistů, takovej těch uřvanejch. Je to sice ostrov, ale hodně velkej, jsou na něm normálně města, dálnice, s pevninou je spojenej mostem – prostě si tam vůbec nepřipadáš, jako na ostrově. Asi bys tam nějaký hezký místa našel, ale jak si třeba posílal tu fotku z Malediv, tak takhle to na Phuketu nevypadá ani omylem 🙂

  Moc nevim, jak to myslíš s tou dostupností z Prahy. Na Phuket žádná linka nelítá. Leda jestli myslíš s cestovkou – ty využívají charterové lety a ty tam asi lítaj.

  Spíš bych doporučil nějaký ostrov v zátoce Phang Nga. To je ten záliv ohraničený ze západu Phuketem, z východu pobřežím Krabi a na severu je ta skutečná Phang Nga. V tomhle zálivu je naopak těch hezkých míst hodně. Např. Ko Lanta, kde je coworking KoHub.org, pak ty ostrovy Ko Yao Noi, Ko Yao Yai, pak Rally Beach na pobřeží Krabi, a dokonce i to souostroví Ko Phi Phi je hezké, i když je profláklé díky filmu The Beach. Z celé té zátoky mi prostě Phuket přijde nejméně zajímavý.

  Každopádně bych Phuket klidně využil jako tranzit na jih Thajska, ale potom bych se posunul. Z Phuketu na ty ostrovy vyráží každý den spousta lodí (trajekty, speed boaty, katamarány) a plavba trvá tak 1-2h.

 3. Tak jak jsem tvrdil, že „na Phuket žádná linka nelítá“, jenom chartery, tak jsem asi kecal nebo se něco změnilo 🙂

  Z Prahy na Phuket teď lítá, za rozumnou cenu, Air Berlin a o trošku dráž taky Aeroflot.

Napsat komentář

Highslide for Wordpress Plugin